BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Rusia e gatshme për negociata, zëdhënësi i Kremlinit zbulon “kushtet”, ja ç’duhet të bëjë Kievi

Rusia e gatshme për negociata, zëdhënësi i Kremlinit zbulon

Marrëveshjet e ndërprera të paqes midis Ukrainës dhe Rusisë nga viti 2022 mund të jenë baza për negociata të reja, por nuk ka shenja se Kievi është gati për bisedime, tha dje zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov.Presidenti rus Vladimir Putin ka pohuar vazhdimisht se Rusia dhe Ukraina ishin shumë pranë arritjes së një marrëveshjeje në bisedimet e prillit të vitit 2022 në Stamboll, por se Kievi u largua nga negociatat kur forcat ruse u tërhoqën nga Kievi. Marrëveshja thuhet se përfshinte kërkesa që Ukraina të merrte një status neutral gjeopolitikisht dhe të mos anëtarësohej në NATO, të kufizonte madhësinë e ushtrisë së saj dhe t'i jepte lindjeve të vendit status të veçantë. Në një deklaratë të enjten, Putin foli përsëri për bisedimet e mundshme të paqes, duke thënë se ai është i hapur për të ashtuquajturat bisedime realiste, por jo për ato të mbajtura nga Ukraina, të cilat duan të anashkalojnë Rusinë dhe, sipas presidentit rus, nuk marrin duke marrë parasysh realitetet e reja në terren. Zëdhënësi i tij Peskov tha gjithashtu se shumë gjëra kanë ndryshuar që nga viti 2022, duke përfshirë pushtimin e katër rajoneve të reja ukrainase që Rusia tani pretendon si territorin e saj. Por Peskov beson se bisedimet e braktisura nga Stambolli mund të jenë ende baza për negociata të reja dhe se Rusia është e gatshme për këtë, ndryshe nga Ukraina. Ukraina kërkon kthimin e territorit të saj, përfshirë Krimenë, e cila u aneksua nga Rusia në 2014. Kievi kërkon gjithashtu tërheqjen e plotë të ushtrisë ruse. Kjo nuk është hera e parë që Rusia shpreh gatishmërinë për negociata, pasi më herët ka qenë edhe vetë presidenti rus Vladimir Putin që ka shprehur se vendi mund të ulet në tryezën e diskutimeve.