BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Rusia heq dorë nga pushtimi i Kharkivit, Vladimir Putin zbulon qëllimet e vërteta, ja çfarë ka në plan Moska

Rusia heq dorë nga pushtimi i Kharkivit, Vladimir Putin zbulon

Presidenti rus Vladimir Putin tha dje se forcat ruse që përparojnë në rajonin e Kharkiv të Ukrainës po krijojnë një "zonë tampon" për të mbrojtur zonat kufitare të Rusisë dhe se kapja e vetë qytetit të Kharkiv nuk është pjesë e planit aktual të Rusisë. Putin tha në një konferencë shtypi gjatë vizitës së tij në Kinë se ofensiva aktuale në rajonin ukrainas është një përgjigje ndaj sulmeve të Ukrainës në zonat kufitare, duke përfshirë qytetin e Belgorod. “Aty po vdesin civilët. Kjo është e qartë. Ata qëllojnë drejtpërdrejt në qendër të qytetit, në zona të banuara. Unë e kam thënë publikisht se nëse kjo do të vazhdojë, ne do të detyrohemi të krijojmë një zonë sigurie, tampon. Kjo është ajo që ne po bëjmë tani”. I pyetur nëse forcat ruse planifikojnë të pushtojnë Kharkivin e afërt, qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Putin u përgjigj: "Sa për Kharkivin, ne aktualisht nuk kemi plane të tilla". Rusia nisi ofensivën e saj në rajon javën e kaluar dhe luftime të ashpra në rrugë janë raportuar gjatë disa ditëve të fundit në qytetin kyç të Vovchansk pranë kufirit rus. Dje, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky pretendoi se trupat ruse kishin arritur të përparonin vetëm në të parën nga tre linjat mbrojtëse të Ukrainës në rajon. Komente të ngjashme u bënë nga komandanti i lartë i Ukrainës, Oleksandr Syrskyi, i cili tha se "armiku e ka zgjeruar zonën aktive të luftimit në gati 70 km (43 milje)" në rajon. Brenda natës, Kharkiv, me një popullsi të paraluftës prej afro 1.4 milion, u vu përsëri nën sulmin e dronëve rusë, thanë zyrtarët lokalë. Pushtimi i plotë i Rusisë ndaj fqinjit të saj është tani në vitin e tretë dhe aktualisht nuk ka ende asnjë shenjë se lufta mund të përfundojë së shpejti.