BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Rusia “tregon dhëmbët”, urdhri i ri ushtarak i Putinit alarmon kundërshtarët, ja çfarë plani po thur Kremlini

Rusia “tregon dhëmbët”, urdhri i ri ushtarak i Putinit

Dekretet e reja ushtarake të presidentit rus Vladimir Putin për rivendosjen e Qarqeve Ushtarake të Moskës dhe Leningradit tregojnë se ai po përgatitet për një luftë të mundshme në shkallë të gjerë me aleancën e NATO-s në të ardhmen, Instituti Amerikan për Studimin e Luftës (ISW).raportuar, raporton Newsweek .Propagandistët e Kremlinit paralajmëruan në mënyrë rutinore për një luftë botërore të afërt. Lidhjet midis Uashingtonit dhe vendeve të tjera anëtare të NATO-s dhe Moskës janë bërë gjithnjë e më të tendosura lidhur me vendimin e Putinit për të nisur një pushtim të plotë të Ukrainës në shkurt 2022. Zyrtarët rusë dhe të ftuarit në televizionin shtetëror rus kanë bërë thirrje për sulme në tokën amerikane dhe perëndimore mbi ndihmën dhe armët që administrata e Biden dhe anëtarët e tjerë të NATO-s i kanë dhënë Kievit. Të hënën, presidenti rus nënshkroi dekrete për riorganizimin e strukturës ushtarako-administrative të Rusisë.Një nga dekretet i privon Flotës Veriore Ruse statusin e një shtabi të përbashkët. Dekreti i dytë rithemelon zyrtarisht Qarkun Ushtarak të Leningradit dhe Qarkun Ushtarak të Moskës. Duke vepruar kështu, Qarku Ushtarak i Leningradit merr pjesën më të madhe të territorit që dikur ishte nën Flotën Veriore Ruse, dhe Qarku Ushtarak i Moskës merr nën kontroll pjesën më të madhe të territorit që më parë ishte nën Njësinë Ushtarake Perëndimore, njoftoi ISW në analizën e fundit të konfliktit në Ukrainë. ISW thekson se dekreti i dytë i nënshkruar nga Putin përfshin gjithashtu katër rajonet e Ukrainës që Rusia aneksoi në vjeshtën e vitit 2022: rajonet Kherson, Zaporizhia, Donetsk dhe Luhansk, si dhe Krimenë, të pushtuara në vitin 2014.

Më të lexuarat