BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Rusia vendos ndalimin e përkohshëm të eksporteve të naftës dhe gazit, ja cilat vende cenohen

Rusia vendos ndalimin e përkohshëm të eksporteve të

Qeveria ruse ka vendosur një “kufizim të përkohshëm” në eksportin e gazit dhe naftës në një përpjekje për të stabilizuar tregun e brendshëm, deklaron Kremlini.

Ndalimi u njoftua dhe hyri në fuqi sot, sipas një dekreti të publikuar në faqen e internetit të qeverisë ruse. Ndalimi nuk shtrihet në eksportet në Bashkimin Ekonomik Euroaziatik, anëtar i të cilit është Rusia, së bashku me Bjellorusinë, Kazakistanin, Kirgistanin dhe Armeninë, as nuk zbatohet për territoret e diskutueshme të Osetisë së Jugut dhe Abkhazisë.

Lcimg 3aeb9f56 B2aa 47a7 865e Ab4f2792148d
 Lcimg 3aeb9f56 B2aa 47a7 865e Ab4f2792148d
 

Kufizimi do të bëjë të mundur shtypjen e “eksporteve gri” (deomethënë përmes kanaleve të shpërndarjes të paautorizuara nga Rusia), të ngopur tregun e brendshëm dhe gjithashtu mund të çojë në një ulje shtesë të çmimeve, tha ministria ruse e energjisë për median shtetërore. Çmimet e benzinës dhe të naftës arritën nivelet rekord javën e kaluar, por kanë filluar të stabilizohen pasi disa ministra lanë të kuptohet për veprime drastike në fillim të kësaj jave.

“Pas shpalljes së një kufizimi të përkohshëm të eksporteve, benzina në bursë ra në çmim me 4.0-5.7%, nafta me më shumë se 2%,”, raportoi TASS.