BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Bota

Rusia vendos Ukrainën “me shpatulla pas murit”, hedh akuza të forta, ja si mund të lidhet Kievi me sabotimin e Nord Stream

Rusia vendos Ukrainën “me shpatulla pas murit”, hedh akuza

Kremlini njoftoi dje se një artikull i Washington Post, që pretendonte se një oficer ushtarak ukrainas koordinoi një sulm në tubacionet e gazit Nord Stream, ishte veçanërisht alarmues sepse shkruan se presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky nuk dinte për të. Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për shpërthimet e shtatorit 2022 në ishullin danez Bornholm, kur u dëmtuan tre nga katër linjat e sistemit që furnizonte Evropën me gaz rus. Washington Post raportoi se Roman Chervinsky, një oficer i lartë ushtarak ukrainas, ishte koordinatori i sulmit. Gazeta citoi njerëz të paidentifikuar të njohur me operacionin, të cilët thanë se presidenti ukrainas Zelensky nuk kishte dijeni për të. “Chervinsky mori urdhra nga zyrtarë të lartë ukrainas, të cilët përfundimisht iu përgjigjën komandantit të përgjithshëm, gjeneralit Valery Zaluzhny”, shkruan Washington Post. Një zëdhënës i ushtrisë ukrainase i tha Reuters se s’kishte "asnjë informacion" në lidhje me shkrimin. "Gjurmët e Ukrainës në këtë sabotim, këtë akt terrorizmi, po shfaqen gjithnjë e më shumë në raporte, hetime dhe artikuj në media," u tha gazetarëve zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov. “Thuhet se presidenti Zelensky mund të mos ketë qenë në dijeni për aktivitete të tilla të vartësve të tij nga agjencitë e sigurisë. Ky është një sinjal shumë alarmues jo vetëm për ne, por edhe për vendet e Perëndimit kolektiv”, tha Peskov. "Nëse regjimi në Kiev nuk e kontrollon më situatën në vendin e tij, atëherë kjo është alarmante dhe duhet gjithashtu të merret parasysh," shtoi Peskov. New York Times dhe Washington Post raportuan se Ukraina ishte përgjegjëse për sulmin, por ajo e ka mohuar vazhdimisht.