BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Samiti i Paqes në Zvicër, Zelensky zbulon 'frikën' e Putin: Rusia nuk ka fuqi për të kundërshtuar shumicën botërore

Samiti i Paqes në Zvicër, Zelensky zbulon 'frikën' e

Presidenti i Ukrainës tha se homologu i tij rus ishte i frikësuar nga samiti  në qershor, që mund të detyronte Rusinë për paqe. Volodymyr Zelenskyy ka thënë se presidenti rus ka frikë se çfarë mund të arrijë një samit i ardhshëm ndërkombëtar i paqes.

Udhëheqësi i Ukrainës tha se samiti i qershorit “nuk do ta lejonte Putinin të gënjejë më”, duke thënë se askush në botë nuk dëshiron luftë, përveç atij që ai e quajti agresor rus.

“Bota është në gjendje të detyrojë Rusinë në paqe dhe në përputhje me normat ndërkombëtare të sigurisë. Rusia nuk ka  fuqi për të kundërshtuar shumicën botërore,” tha ai

Zelenskyi kritikoi liderët e shteteve të Azisë Qendrore që deri më tani nuk kanë pranuar të marrin pjesë.

Samiti i Paqes është një format që nuk do ta lejojë më Putinin të gënjejë. Dhe pa gënjeshtrat e tij, ai nuk është askushi.

Deri më tani, 50 shtete kanë konfirmuar pjesëmarrjen në samitin që do të zhvillohet në një vendpushim më 15-16 qershor.

Do të marrin pjesë gjithashtu krerët e Këshillit të Evropës, dhe Komisionit Evropian.