BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

SHBA dhe BE ndëshkojnë Rusinë në dy-vjetorin e luftës, vendosin sanksione të reja, ja si po e godasin Putinin në “pikën e dobët”

SHBA dhe BE ndëshkojnë Rusinë në dy-vjetorin e luftës,

Në ditën kur Shtetet e Bashkuara njoftuan sanksione të reja kundër Rusisë, dhe pas fyerjeve të drejtuara ndaj Vladimir Putinit gjatë një mbledhjeje fondesh në San Francisko, Joe Biden drejtoi edhe një herë gishtin drejt kreut të Kremlinit. Presidenti amerikan, në një deklaratë përpara përvjetorit të dytë të shpërthimit të luftës në Ukrainë, shpjegoi se Putini duhet të paguajë "për agresionin e tij jashtë vendit dhe represionin në vend". Shtetet e Bashkuara janë të gatshme, siç u përmend, të vendosin sanksione të reja kundër Rusisë. “Sot po njoftoj më shumë se 500 sanksione të reja kundër Rusisë për luftën e saj të vazhdueshme pushtuese kundër Ukrainës dhe vdekjen e Alexei Navalny, një aktivist i guximshëm kundër korrupsionit dhe lideri më i ashpër i opozitës së Putinit,” tha Joe Biden. Këto sanksione, vazhdoi presidenti amerikan, do të synojnë njerëzit e lidhur me burgosjen e Navalny-t, si dhe sektorin financiar të Rusisë, bazën industriale të mbrojtjes, rrjetet e furnizimit dhe shmangësit e sanksioneve në disa kontinente. Nga ana tjetër, në prag të dy-vjetorit të sulmit rus ndaj Ukrainës, edhe Këshilli i BE-së ka miratuar paketën e 13-të të sanksioneve kundër Moskës, e cila shtoi 106 individë dhe 88 kompani në listën e sanksionuar. “Bashkimi Evropian vazhdon të ushtrojë presion ndaj Rusisë dhe sot ne forcojmë më tej masat kufizuese kundër sektorit ushtarak dhe të mbrojtjes rus, duke synuar më tej subjektet në vendet e treta që furnizojnë pajisje, si dhe ata që janë përgjegjës për dëbimin e paligjshëm dhe trajnimin ushtarak të fëmijëve ukrainas", tha Përfaqësuesi i Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë së Josep Borrell.

Më të lexuarat