BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Bota

SHBA, Donald Trump paguan garancinë prej 175 milionë dollarësh

SHBA, Donald Trump paguan garancinë prej 175 milionë dollarësh

Donald Trump ka dorëzuar garancinë prej 175 milionë dollarësh, duke shmangur perspektivën poshtëruese të konfiskimeve ligjore të aseteve të tij, pasi u urdhërua të paguante një gjobë prej 454 milionë dollarësh për mashtrimin e letrave me vlerë në shkurt. Ndërsa manjati vazhdon me apelimet, lirimi me kusht pezullon gjobën maksimale të vendosur ndaj tij për "falsifikim të vlerës së aseteve të kompanive të tij për të marrë kushte më të mira nga kompanitë e sigurimit dhe bankat". Nëse ankesat rezultojnë të pasuksesshme, ish-presidenti do të duhet të paguajë të gjithë gjobën e vendosur ndaj tij.

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë për zgjedhjet e vitit 2024, kishte afat deri të enjten për të paguar këtë garanci, të mbuluar nga një kompani sigurimesh. “Unë e respektoj thellësisht vendimin e gjykatës së apelit dhe do të depozitoj 175 milionë dollarë shumë shpejt, brenda dhjetë ditësh”, tha në mars Trump, i cili ka shtuar sulmet e tij virulente ndaj gjyqtarëve në çështjet që e përfshijnë atë.

 

 

Më të lexuarat