BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Bota

Shembet një pjesë e autostradës, bllokohen me dhjetëra makina

Shembet një pjesë e autostradës, bllokohen me dhjetëra

Autostrada e famshme "Interstate 1" në Kalifornisë mbeti e mbyllur të hënën pasi një pjesë e rrugës u shemb, duke bllokuar rreth 2,000 udhëtarë gjatë fundjavës së Pashkëve. Një pjesë e autostradës, e cila kthen rrugën e saj me pamje nga Oqeani Paqësor, u shemb të shtunën pas një stuhie të madhe.


Për shkak të katastrofës në shtetin Monterey rreth 1600 shoferë mbetën të bllokuar gjatë natës derisa ekuipazhet e emergjencës mund t'i drejtonin ata gjatë mëngjesit të ardhshëm. Shumë flinin në makinat e tyre, ndërsa të tjerët shkonin në hotelet e zonës.


Autostrada 1 ka qenë e mbyllur në të kaluarën për shkak të dëmeve të shkaktuara nga moti i keq. Një pjesë prej rreth 19 kilometrash është mbyllur që nga janari 2023 për shkak të rrëshqitjeve të shkëmbinjve, raportoi SF Gate. Autoritetet kishin premtuar se do të hapnin autostradën deri në pranverën e vitit 2024, megjithëse kjo tani mund të vonohet ndjeshëm.