BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

“Shijoni muajt e fundit të jetës”, ngrihet alarmi i madh, pritet lëshimi i raketës bërthamore nga Rusia

“Shijoni muajt e fundit të jetës”, ngrihet alarmi i madh,

Policia çeke ka nisur një hetim kundër organizatorit të demonstratave anti-qeveritare nga një koalicion i gjerë ekstremistësh të krahut të djathtë dhe të majtë.

Alarmi është ngritur nga Ladislav Vrabel, një aktivist çek, i cili u shpreh se Republika Çeke po përgatitej të sulmonte Rusinë me bomba atomike, të tërhiqte Çekinë në luftë dhe të shkaktonte shkatërrimin e vendit, sepse Rusia me siguri do të përgjigjej.

“Uluni në divan dhe shijoni muajt e fundit të jetës. Qeveria jonë dëshiron të sulmojë Federatën Ruse me raketa bërthamore. Kjo do ndikojë që Federata Ruse të hakmerret dhe do të dërgojë raketa me kokë bërthamore në Republikën Çeke”, Vrabel tha në Twitter.

Ndaj tij është hapur një hetim me idenë se aktivisti po përhap alarm të rremë dhe panik, vepër penale e cila dënohet në Çeki me dy vite burg.

Vrabel njihet si një nga personat që kërkon marrëdhënie të mira me Rusinë, në mënyrë që të përfitonte nga një çmim më i lirë i gazit.

Ai arriti të mbledhë 70,000 demonstrues në Pragë në fillim të shtatorit për një çështje të tillë.