BREAKING NEWS

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet hetimore për Arben Ahmetajn dhe i çojnë fletë-thirrje oligarkut që akuzohet për pastrim parash

Zhvillime të forta brenda SPAK, prokurorët zgjatin me 3 muaj afatet
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit nuk i shpëton dot nga prangat dhe arsyeja e fortë që zyrtari i lartë i DASH Richard Nephew shmangu takimet në Tiranë me qeverinë ‘Rama’ dhe përfaqësuesit ...

Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat “bombastike”: Ja pse divorci i
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin Argitës dhe përgatitet ta kurorëzojë të bijën në fron me protestën e 12 korrikut, Gaz Bardhi përfundon si “limon i shtrydhur”

Sali Berisha pa mandat sipas Kushtetutës, kreu i PD i hap vendin
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet e tij me Klodian Zoton, ish-drejtori i Ujësjellësit të Korçës e nxjerr zbuluar para prokurorëve specialë

Zbardhet dëshmia në SPAK që fundos Niko Peleshin për lidhjet
x
BREAKING NEWS

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si oligarku në bashkëpunim me Janis Karathanos rropën mbi 200 mln euro koncesione, për të kamufluar vjedhjet kanë punësuar te kompanitë “fituese” të afërmit e tyre, rroga deri në 30 mln lekë në mua...

Ja detajet e reja nga kallëzimi në SPAK për Allajbeun, si
x
BREAKING NEWS

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të perit”, do ketë përplasje për Nenin 71 të Kushtetutës, ja kush e ka në dorë “fatin” e “non-gratës”, flasin juristët

Mandati për deputet i Sali Berishës në “fije të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës në 30 vite, nga bashkëpunimi i tij me udhëheqësin e Serbisë, sulmet ndaj ambasadës së SHBA në Tiranë, grushti i shtetit ’98, vrasja e 4 protestuesve në 21 janar, te emrat e terroristëve që ka bashkëpunuar ...

Frrok Çupi nxjerr “CV” e zezë të Sali Berishës
x
BREAKING NEWS

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant për Arben Ahmetajn në Zvicër si i punësoi gruan me pagë 9 mijë franga në muaj, zbardhen detaje nga dosja hetimore

Autoritetet zvicerane zbulojnë emrin e biznesmenit që doli garant
x

Bota

'Shpërthen' lufta në Meksikë, i vihet zjarri ambasadës izraelite (Video)

'Shpërthen' lufta në Meksikë, i vihet zjarri

Përleshjet shpërthyen midis policisë dhe protestuesve jashtë ambasadës izraelite në Meksikë.

Protestuesit i vunë flakën ambasadës izraelite, si shprehje e zemërimit ndaj masakrës së ndodhur në Rafah.

Disa protestues mbuluan fytyrat e tyre dhe hodhën gurë ndaj policisë që bllokuan rrugën e tyre drejt kompleksit diplomatik në lagjen “Lomas de Chapultepec”.

Rreth 200 persona iu bashkuan demonstratës “Aksioni urgjent për Rafah”, rreth 30 prej të cilëve filluan të thyejnë barrierat që i pengonin ata të arrinin në misionin izraelit.

Oficerët e policisë përdorën gaz lotsjellës dhe hodhën mbrapsht gurët e hedhur ndaj tyre nga protestuesit.

Demonstrata u thirr në përgjigje të një sulmi izraelit që ndezi një ferr në një kamp zhvendosjeje jashtë Rafah, duke vrarë 45 persona sipas zyrtarëve palestinezë.

Ndryshe, Izraeli ka nisur një ofensivë në territoret palestineze pas sulmit terrorist të palestinezëve në Tel Aviv më 7 tetor të vitit të kaluar.

Më të lexuarat