BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Shpërthen në flakë treni me 370 pasagjerë, raportohet për të lënduar

Shpërthen në flakë treni me 370 pasagjerë, raportohet

Autoritetet austriake evakuuan qindra pasagjerë nga një tren që mori flakë të mërkurën në mbrëmje ndërsa ndodhej në një tunel dhe, sipas zyrtarëve, rreth 50 persona pësuan lëndime të lehta, kryesisht për shkak të thithjes së tymit.

Treni me rreth 370 pasagjerë ishte në tunelin Fitzens, në lindje të Innsbruck në rajonin e Tirolit, kur shpërtheu zjarri, njoftoi agjencia austriake e lajmeve APA.

Operatori hekurudhor OBB ka thënë se dëmtimi i linjave të energjisë elektrike u raportua rreth orës 20:40 dhe se një veturë mallrash në tren nga Innsbruck në Amsterdam dukej se kishte marrë flakë. Siç thuhet, zjarri është shuar rreth orës 22:20.

Evakuimi përfundoi pak pas orës 23:00.

Shërbimi i Hekurudhave Austriake shkon në disa qytete evropiane dhe ndonjëherë transporton vetura pasagjerësh në vagonë ??të veçantë. Treni duhej të mbërrinte në Amsterdam këtë mëngjes.

Pasagjerët që nuk kishin nevojë për kujdes mjekësor u dërguan në Innsbruck, ku u organizua akomodimi, nëse ishte e nevojshme.