BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

"Është një njeri që godet me thikë njerëzit", trondisin dëshmitarët për sulmin në qendrën tregtare me disa viktima dhe të plagosur: Një zonjë kishte rënë në shkallët lëvizëse, jemi të shokuar, nuk dinim nga të shkonim

"Është një njeri që godet me thikë

Raportohet se të paktën 4 persona kanë humbur jetën, ndërsa të tjerë janë plagosur. Ndërkohë policia ka qëlluar mbi autorin e dyshuar, ndërsa dyshohet se ka edhe një autor të dytë.

Një dëshmitar okular tha se qytetarët ishin në panik dhe po vraponin, kur mbërriti në Bondi Junction.

Ai sapo kishte mbërritur me vajzën e tij dhe po zbriste një shkallë elektrike kur shpërtheu kaosi. “Një zonjë kishte rënë në shkallë lëvizëse”, rrëfeu dëshmitari.

Një grua, e quajtur Aviva, tha Radios 2GB se pa trupa të vdekur në tokë. “Unë pashë dyviktima”, tha ajo. “Është e tmerrshme, është thjesht e tmerrshme, jam në shok.”

"Është një njeri që godet me thikë

Hannah Bodrozic dhe Guy Johnston po bënin pazar në Country Road kur panë një grup prej rreth 20 të rinjsh që po vraponin.

Ata nuk e kuptuan se çfarë po ndodhte derisa dikush bërtiti: “Është një njeri që godet me thikë njerëzit!”

Prej aty shpërtheu kaosi. “Ne nuk dinim vërtet se ku të shkonim. Ne u përpoqëm të ktheheshim në ndërtesën tjetër, por kishte njerëz që vraponin në atë drejtim,” tha Bodrozic.

“Pastaj ne dëgjuam tre të shtëna dhe të gjithë filluan të bërtasin,” tha Hannah Bodrozic. “Rreth 100 njerëz u larguan nga dalja”.