BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

“Është shumë sëmurë”/ Motra e Kim Jong-ut jep lajmin dhe bën paralajmërimin e frikshëm, të pranishmit në sallë shpërthejnë në lot (VIDEO)

“Është shumë sëmurë”/ Motra e Kim Jong-ut

Zyrtarët e fanatikët e Kim Jong-un shpërthyen në lot dje pasi motra e diktatorit zbuloi se ai ishte 'i sëmurë rëndë' me 'ethe të forta' në fillim të kësaj vere gjatë shpërthimit të Covid në vend.

Kim Yo-jong i tha një kongregacioni të mbushur plot se si Udhëheqësi Suprem vuajti pas infeksioneve në maj, duke shkaktuar skena emocionale teksa 'xhelatët' me uniformë ushtarake fshinin lotët.

Më pas ata bërtisnin dhe brohoritnin ndërsa ajo deklaroi hakmarrje ndaj Koresë së Jugut, duke pretenduar se fqinjët e tyre i kishin infektuar qëllimisht duke dërguar fletëpalosje të kontaminuara në kufi, duke përhapur virusin te 4.8 milionë qytetarë të Koresë së Veriut.

Ajo tha: "Nëse armiqtë vazhdojnë të bëjnë veprime të rrezikshme që mund të futin virusin në vendin tonë, ne do të përgjigjemi sigurisht jo vetëm duke çrrënjosur virusin, por edhe duke shfarosur autoritetin e Koresë së Jugut".

Deklarata e saj ishte sugjerimi i parë që Kim mund të ketë kontraktuar Covid, pavarësisht se vendi pretendonte për dy vjet se asnjë rast i vetëm nuk u zbulua deri në shpërthimin e tyre këtë vit, duke rezultuar në një bllokim mbarëkombëtar.