BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Situata me zjarret, digjen me mijëra bagëti, ja paralajmërimi për qytetarët (Video)

Situata me zjarret, digjen me mijëra bagëti, ja paralajmërimi

Mijëra bagëti kanë ngordhur në një zjarr të madh në Teksas, zjarri i dytë më i madh në historinë e SHBA.

Në zjarrin, i cili përfshiu më shumë se 1.1 milionë hektarë, shtyllat e ndriçimit u shkrinë dhe shtëpitë u shkatërruan, raportoi BBC.

Është konfirmuar se dy persona kanë mbetur të lënduar dhe vetëm pesë për qind e zjarrit është shuar.

Banorët në Teksasin verior u paralajmëruan se zjarri mund të përkeqësohet gjatë fundjavës, i nxitur nga lagështia e ulët dhe erërat e forta.

Shumica e zjarreve në Teksas, duke përfshirë zjarrin masiv Smokyhouse Creek, janë në Texas Penndale, një rajon verior i shtetit ku ndodhen shumë ferma.

Vendi nuk është me popullsi të dendur dhe në këtë zonë rriten miliona lopë, viça dhe dema.
Mijëra kafshë besohet se kanë ngordhur, tha dje Komisioneri i Bujqësisë së Teksasit, Sid Miller.