BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në këtë shtet, njerëzit bllokohen në çatitë e shtëpive, shpëtohen me helikopter. Autoritetet dalin me thirrjen urgjente

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në

Shirat e dendur shkaktuan përmbytje serioze në jug të Brazilit të enjten, ndërsa ekipet e shpëtimit e Santa Catarina u angazhuan për të ndihmuar në evakuimin e qindra familjeve të bllokuara brenda shtëpive të tyre.

Në pamjet e bëra publike nga ekipet e mbrojtjes së zonës shihen helikopterët teksa fluturojnë mbi ujin e pisët, që mori përpara dhe përmbyti shtëpitë, niveli i të cilit arriti deri në çati.

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në

Nga operacionet e shpëtimit u bë i mundur shpëtimi i mbi 880 personave, referuar autoriteteve vendase, citon Reuters.

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në

Zyrtarët e Santa Catarina paralajmëruan qytetarët që të shmangin lëvizjet, pasi në shumë shtete është shpallur gjendja e jashtëzakonshme.   

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në

Për dekada, përmbytjet në Brazil kanë shkaktuar probleme të mëdha. Kujtojmë se në shkurt të këtij viti, 94 persona humbën jetën pas rrëshqitjeve të dherave në një nga zonat më të njohura historike të Brazilit, Petropolis, afër Rio de Zhaneiro.

 Shpallet gjendja e jashtëzakonshme/ 'Çmendet' moti në