BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Bota

Sot dy vite nga nisja e luftës në Ukrainë/ Mesazhi i Macron për Putinin: Nuk do të lodhemi duke...

Sot dy vite nga nisja e luftës në Ukrainë/ Mesazhi i Macron

Presidenti francez Emmanuel Macron paralajmëroi sot homologun e tij rus Vladimir Putin se mbështetja e Francës për Ukrainën”nuk do të dobësohet dhe se ai nuk duhet të llogarisë në një lodhje të evropianëve pasi Ukraina shënon dy vjet luftë.

“Dy vjet luftë. Të lodhur, por gjithmonë në këmbë. Ukraina po lufton për veten, për idealet e saj, për Evropën tonë. Përkushtimi ynë ndaj saj nuk do të dobësohet”, nënvizoi Macron në një mesazh të postuar nga presidenca franceze për faqja e rrjeteve sociale X me rastin e dyvjetorit të pushtimit rus të Ukrainës.

“Ndihma evropiane për Ukrainën prej 50 miliardë euro për katër vjet u vendos me mbështetjen e Francës më 1 shkurt. Me një mesazh të qartë: Rusia e Presidentit Putin nuk duhet të llogarisë në asnjë lodhje të evropianëve”, paralajmëron gjithashtu presidenca franceze në deklaratën e saj.

“Rezultati i kësaj lufte do të jetë vendimtar për interesat, vlerat dhe sigurinë evropiane. Franca është dhe do të mbetet në anën e Ukrainës dhe popullit ukrainas”, vë në dukje gjithashtu Élysée në deklaratën e saj. 

 

Më të lexuarat