BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Spiunët rusë pushtojnë Poloninë, arrestohen 9 të dyshuar, ja si planifikon Varshava të ndalojë ndërhyrjet e Kremlinit

Spiunët rusë pushtojnë Poloninë, arrestohen 9 të

Polonia njoftoi dje ringritjen e një komisioni për të hetuar ndikimin rus, ndërsa vendi lufton me ato që ajo thotë se janë përpjekje të Moskës për destabilizimin e brendshëm. “Kam nxjerrë një urdhër për krijimin e një komisioni për të hetuar ndikimin rus dhe bjellorus në sigurinë e brendshme dhe interesat e Republikës së Polonisë në vitet 2004-2024”, tha kryeministri Donald Tusk në një konferencë shtypi. Ringjallja e komisionit shënon një kthesë për Tusk, i cili, ndërsa ishte në opozitë, e kishte përplasur trupin, i cili ishte ngritur nga qeveria e mëparshme nacionaliste e Polonisë, si një mjet për një gjueti shtrigash politike kundër tij. Rithemelimi i komisionit nën kreun e Shërbimit Ushtarak të Kundërzbulimit, gjeneral Jaroslaw Strozyk, vjen një ditë pasi autoritetet polake arrestuan nëntë persona të dyshuar për kryerjen ose planifikimin e akteve të sabotimit të urdhëruara nga shërbimet e inteligjencës ruse. “Aktualisht kemi nëntë të dyshuar të arrestuar dhe të akuzuar për përfshirje në akte sabotazhi në Poloni drejtpërdrejt në emër të shërbimeve ruse”, tha kryeministri Tusk për transmetuesin privat TVN24 të hënën mbrëma. Ai tha se aktet përfshinin "rrahje, zjarrvënie dhe tentativë për zjarrvënie" dhe se të arrestuarit janë "shtetas ukrainas, bjellorusë dhe polakë", me gjasë me prejardhje kriminale, të lidhur me një rrjet spiunazhi rus. Tusk tha se grupi dyshohet për përfshirje në tentativën për zjarrvënie në një fabrikë bojësh në Wroclaw, dhe një qendër tregtare IKEA në Lituani. Varshava thotë se pozicioni i saj si një qendër për furnizimet perëndimore në Ukrainë e ka bërë atë një objektiv kyç për shërbimet e inteligjencës ruse.