BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi Ramës dhe Sali Berishës, ja pse pjesë e pazarit për marrjen e vulës së PD ishte edhe Belinda Balluku

Lulzim Basha zbardh detajet tronditëse nga marrëveshja sekrete e Edi
x
BREAKING NEWS

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si KLSH zbardhi abuzimet e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, ja detajet nga raporti

Lidhja e Belinda Ballukut dhe pagesat e majme për inceneratorët, si
x
BREAKING NEWS

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e drejtësisë, SPAK nis hetimet për Ogerta Manastirliun për vjedhjen e fondeve të pandemisë, ja çfarë përmban dosja

Një tjetër ministër i Ramës bie në rrjetën e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x

Bota

Sunak vizitë në Kiev, i jep lajmin e mirë Ukrainës, ja vendimi i rëndësishëm që Mbretëria e Bashkuar ka marrë

Sunak vizitë në Kiev, i jep lajmin e mirë Ukrainës, ja

Kryeministri Rishi Sunak ka konfirmuar se Mbretëria e Bashkuar do të forcojë mbrojtjen ajrore të Ukrainës, gjatë vizitës së tij të parë në vend.

Kryeministri ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky për të diskutuar mbi zhvillimet e fundit mbi luftën.

Sipas një deklarate, Sunak tha se ishte “thellësisht përulëse” të ishe në kryeqytetin ukrainas dhe u zotua se Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë të qëndrojë pranë vendit në luftë.

Paketa kryesore e mbrojtjes ajrore prej 50 milionë paund do të synojë të mbrojë civilët ukrainas dhe infrastrukturën kritike kombëtare nga sulmet e pandërprera ruse.

Paketa përbëhet nga 125 armë kundërajrore dhe teknologji për të luftuar dronët vdekjeprurës të furnizuar nga Irani, duke përfshirë dhjetëra radarë dhe aftësinë e luftës elektronike kundër dronëve.

Paketa e re pason më shumë se 1000 raketa të reja anti-ajrore të shpallura nga sekretari i mbrojtjes në fillim të këtij muaji. Në javën e fundit, forcat ukrainase thonë se Rusia ka ndërmarrë më shumë se 148 sulme me raketa në infrastrukturën kritike, duke lënë rreth 10 milionë njerëz pa energji elektrike.