BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Bota

‘Të gjitha shtëpitë do të digjen, eja tani’, pamje tronditëse nga ferri i zjarrtë (PUBLIKOHET VIDEO)

‘Të gjitha shtëpitë do të digjen, eja tani’,

Banorët dhe zjarrfikësit, patën një natë të vështirë me zjarrin në Liqenin Evia në Greqi.Sipas mediave vendase, zjarri vazhdon të digjet, ndërsa vlerësohet se është shkatërruar një zonë që ishte plot jetë dhe gjelbërim, pasi në të kishte shumë pisha.

Ndërkohë pamjet e publikuara nga banorëct e zonës janë vërtet tronditëse.

“Të gjitha shtëpitë do të digjen, eja tani!”, dëgjohet të thotë një banor në Brigadën e Zjarrit, ndërsa flakët fillimisht janë brenda distancës së frymëmarrjes nga një pikë karburanti aty pranë dhe më vonë ‘përpijnë’ shtëpitë.

Gjatë gjithë natës, zjarrfikësit dhe pajisjet e tokëzimit bënë beteja për të kontrolluar flakët, pasi frontet e zjarrit ndryshonin vazhdimisht, rriteshin vazhdimisht, duke kaluar vazhdimisht linjat e mbrojtjes. Ato shtrihen nga fshatrat Drymonas dhe Kourkouli deri në vendbanimet Chronia dhe Sepiada, në një gjatësi që në vijë të drejtë kalon 9 km.

Në këtë kohë dhe në pritje të ardhjes së forcave zjarrfikëse ajrore, Trupi Koordinues po mblidhet në bashkinë e Limni, në Evia, në të cilën, përveç stafit të Brigadës së Zjarrit, ndodhet dhe guvernatori i Greqisë Qendrore, Fanis Spanos Lanos dhe kryebashkiakja,  Anna George Tsapourniotis.

Sipas informacionit përkatës, dy aeroplanë dhe një helikopter priten në zonën e zjarrit, megjithatë tymi dhe mungesa e shikueshmërisë ende nuk i lejojnë pilotët të kryejnë fluturime mbi zonat e djegura.