BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Bota

Të shtëna me armë zjarri, vriten 3 persona mes tyre dhe 2 policë

Të shtëna me armë zjarri, vriten 3 persona mes tyre dhe 2

Një oficer policie dhe një zëvendës sherif u vranë në veri të Nju Jorkut në një shkëmbim zjarri me një sulmues të armatosur, i cili gjithashtu u vra, njoftoi sot policia e Nju Jorkut.

Të shtënat kanë ndodhur të dielën në mbrëmje, pak pas orës 20:00 në lagjen Liverpool në veri të Nju Jorkut, kur një patrullë policie ka ndjekur një automjet që po ikte prej tyre, raporton AP.

Drejtoria e Policisë së Sirakuzës, Departamenti i Policisë së qytetit të Nju Jorkut dhe Zyra e Sherifit të qarkut Onondaga aty pranë ndoqën automjetin që më parë i kishte shpëtuar policisë, tha shefi i policisë së Sirakuzës, Joseph Cecil, duke shtuar se dy oficerët ndoqën automjetin në Darien Drive në Liverpool dhe kërkuan ndihmë nga zyra e sherifit pasi ata përcaktuan se shoferi ishte potencialisht i armatosur.

Oficerët kanë hyrë në oborr ku kanë parë automjetin që po kërkonin, pas së cilës të paktën një person ka hapur zjarr ndaj efektivëve, të cilët ia kanë kthyer zjarr.

Më pas të paktën një person ka shkëmbyer zjarr me policinë. Një oficer policie i Sirakuzës, zëvendësi i një sherifi dhe i dyshuari u qëlluan dhe u dërguan në Spitalin Universitar të Sirakuzës, ku u shpallën të vdekur menjëherë pasi mbërritën në spital.