BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Bota

Telefonata Netanyahu-Putin, kryeministri izraelit del hapur kundër presidentit rus, ja pse janë tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve

Telefonata Netanyahu-Putin, kryeministri izraelit del hapur kundër

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka lënë dje një mbledhje të kabinetit për të zhvilluar bisedime telefonike me Vladimir Putin. Sipas asaj që i tha zyra e Bibit për Times of Israel, telefonata zgjati rreth 50 minuta, gjatë së cilës udhëheqësi i Tel Avivit "kritikoi fuqishëm bashkëpunimin e rrezikshëm midis Rusisë dhe Iranit" dhe shprehu "zhgënjim" me fjalët e ambasadorit të Moskës në Kombet e Bashkuara. Ishte biseda e dytë mes dy liderëve që nga fillimi i luftës midis Shtetit Hebraik dhe Hamasit, pothuajse dy muaj pas të parës, më 16 tetor. Para largimit nga takimi, kryeministri i Tel Avivit raportoi gjithashtu bisedime me presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, të cilëve u tha se " ata nuk mund të mbështesin nga njëra anë shkatërrimin e Hamasit dhe nga ana tjetër të na bëjnë presion për t'i jepte fund luftës, që do të parandalonte eliminimin e Hamasit." Për sa i përket marrëdhënieve me Rusinë, megjithatë, lidhjet e Moskës me Iranin dhe Sirinë e vendosin atë në kontrast të plotë me Tel Avivin. Marrëdhëniet u acaruan më tej nga deklaratat e kreut të diplomacisë Sergei Lavrov, sipas të cilit ishte "e papranueshme "përdorimi i sulmeve të 7 tetorit "për të justifikuar ndëshkimin kolektiv të popullit palestinez", dhe nga vendimi i Putinit për t'u marrë drejtpërdrejt me Hamasi për lirimin e pengjeve me shtetësi të dyfishtë, ruse dhe izraelite. Ministria e Jashtme e Federatës priti edhe një delegacion nga grupi terrorist, i konsideruar i “papranueshëm” nga qeveria e shtetit hebre. Pretendimet se presidenti rus është "një mik i dashur" kanë sjellë një përçarje edhe më të thellë mes dy vendeve.

Më të lexuarat