BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Bota

Temperatura ekstreme, regjistrohet dita më e nxehtë e sezonit në këtë vend, nuk do ta besoni sa shënon termometri

Temperatura ekstreme, regjistrohet dita më e nxehtë e sezonit në

Kryeqyteti indian regjistroi ditën më të nxehtë të sezonit të premten ku temperatura u rrit në 47.4 gradë Celsius, konfirmoi Departamenti Meteorologjik Indian (IMD).

Zona Najafgarh në jugperëndim të Delhit regjistroi temperaturën më të lartë prej 47,4 gradë Celsius, e ndjekur nga zona e Mungeshpur me 46,5 gradë Celsius, Aya Nagar me 46,2 gradë Celsius, Jafarpur në 45,9 gradë Celsius, Palam në 45,1 gradë Celsius dhe Ridge në 4 gradë Celsius. Zona e Rrugës Lodhi në 43.8 gradë Celsius.

Zonat ngjitur me New Delhi gjithashtu regjistruan valë të padurueshme të të nxehtit, me Noida në 45.2 gradë Celsius dhe Gurugram në 44.6 gradë Celsius.

Në një deklaratë, IMD tha se vala e të nxehtit do të mbizotërojë në Delhi dhe zonat përreth për dy ditët e ardhshme.

Një raport i medias online nga “India Today” citoi shkencëtarin e lartë të IMD-së, Naresh Kumar të ketë thënë se vala e të nxehtit ka të ngjarë të arrijë kulmin ditën e sotme.

Ndërkohë, mes valës së të nxehtit, incidente zjarri u raportuan në katër vende në të gjithë kryeqytetin indian. Punimet për shuarjen e zjarrit dhe shpëtimin janë duke u zhvilluar në të tre vendet. Ende nuk raportohet për të lënduar apo viktima.