BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Tërmeti me magnitudë 4.9 në veriperëndim të Turqisë, sizmologët 'ndezin sirenat e alarmit'

Tërmeti me magnitudë 4.9 në veriperëndim të

Një tërmet me magnitudë 4.9 ka rënë në rajonin Yenice të prefekturës Daradanellia (Canakkale) në Turqinë veriperëndimore. Thellësia e tërmetit ishte 10.44 km.

Tërmeti, përveç Dardaneleve dhe vendeve fqinje, u ndje edhe në Stamboll, duke rritur shqetësimet e banorëve, pasi sizmologët kishin vlerësuar se do të binte një tërmet i madh në pjesën veriore të Anadollit që kalon në jug të Stambollit në Detin Marmara.

Agjencia për Fatkeqësi Natyrore dhe Emergjenca (AFAD) njoftoi se ekipet kanë nisur hetimet në vend për të kontrolluar nëse ka dëme. Për momentin nuk raportohet për të lënduar apo shembje.

“Të gjitha ekipet e AFAD-it dhe agjencive të lidhura me të kanë nisur skanimet në vend për tërmetin me magnitudë 4.9 që ndodhi në Yenisei, Çanakala. Tërmeti është ndjerë edhe në prefekturat fqinje. Nuk ka status negativ për momentin. Jemi duke monitoruar zhvillimet,” thotë  Ministri i Brendshëm i Turqisë, Ali Gerlikaya, në një postim në Platformën X.