BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Thellohen “përplasjet” mes dy aleatëve të ngushtë, kryeministri i Polonisë: Do të ndalojmë furnizimin me armë të Ukrainës!

Thellohen “përplasjet” mes dy aleatëve të

Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki, ka njoftuar se vendi i tij do të ndalojë furnizimin me armë të Ukrainës.

Sipas  mediave të huaja, duke folur me kanalin televiziv polak Polsat News, Mateusz Moraëiecki ka thënë: “Nëse doni të mbroni veten, duhet të keni diçka për të mbrojtur.”

Njoftimi erdhi pasi tensionet mes dy vendeve u përshkallëzuan mbi temën e grurit, e cila ka qenë në qendër të debatit të nxehtë midis Varshavës dhe Kievit në javët e fundit.

Polonia prezantoi vendimin për ndalimin e disa importeve ukrainase të grurit, me arsyetimin për mbrojtjen e fermerëve vendas.

Kjo nuk u prit mirë nga presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili tha gjatë një takimi në OKB se “ka disa vende europiane që shtiren sikur e ndihmojnë Kievin, por në të vërtetë ndihmojnë Rusinë”.

Kjo deklaratë e Zelenskyt nuk u prit aspak mirë në Poloni, zyrtarët e së cilës i përcollën ambasadorit ukrainas një notë të fortë proteste.

Më pas kryeministri polak i bëri thirrje Ukrainës që të ndalojë përshkallëzimin e situatës, duke thënë se në të kundërt vendi i tij do të fusë më shumë produkte të importeve në listën e produkteve të ndaluara.