BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

Torturonte fëmijët duke i lënë pa ushqim, vihet në prangat e policisë nëna 'monstër' (Emri+Foto)

Torturonte fëmijët duke i lënë pa ushqim, vihet në

Ruby Franke, 42 vjeçe e cila u bë e njohur për shkak të një kanali në YouTube kushtuar prindërimit u deklarua fajtore për lënien pa ushqim dhe abuzimin me fëmijët e saj.

Ajo u shfaq së bashku me ish-partneren e saj të biznesit Jodi Hildebrandt, 54 vjeç, e cila mori një dënim të njëjtë. Gjykatësi i dënoi me katër dënime nga një deri në 15 vjet secili.

Dënimet do të ekzekutohen në mënyrë të njëpasnjëshme dhe janë maksimumi për çdo akuzë sipas ligjit të Utah. Se sa kohë do të shërbejë secili në fund do të përcaktohet nga bordi i lirimit me kusht të shtetit.  Franke do të ketë 30 ditë për të apeluar vendimin.

Në gjykatë, prokurori i Utah-s, Eric Clarke tha se dy nga fëmijët e Frankes, nëntë dhe 11 vjeç në atë kohë, jetonin në një “ambient të ngjashëm me kampin e përqendrimit” dhe e quajti atë një kërcënim të rëndësishëm për komunitetin.

“Fëmijve iu mohohej rregullisht ushqimi, uji, shtretërit për të fjetur dhe pothuajse të gjitha format e argëtimit,” tha zoti Clarke.

Torturonte fëmijët duke i lënë pa ushqim, vihet në

Në gjykatë, Franke ishte në lot pas dënimit. Ajo u kërkoi falje fëmijëve të saj dhe tha: “Isha aq e çorientuar sa besova se errësira ishte dritë dhe e drejta ishte e gabuar”.

Larg kamerës, fëmijët e Franke po i nënshtroheshin abuzimit edhe më të ashpër. Kjo përfshinte lidhjen e tyre, rrahjen dhe shkelmimin e tyre, neglizhimin për t’i ushqyer dhe detyrimin e tyre të punonin jashtë gjatë verës pa krem ??kundër diellit, duke rezultuar në djegie të rënda nga dielli, sipas të dhënave të policisë.

Në një marrëveshje për pranimin e fajësisë, Hildebrandt deklaroi se ajo ose i torturonte fëmijët ose ishte në dijeni të abuzimit dhe se ajo detyroi një nga vajzat e Franke të “kërcej në një kaktus shumë herë”.

Djali 12-vjeçar arriti të ikë nga dritarja dhe arriti në shtëpinë e një fqinji, ku i kërkoi ushqim dhe ujë. Dy gra u akuzuan për gjashtë akuza për abuzim të fëmijëve.

Më të lexuarat