BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Tërmeti i fuqishëm/ Të mbijetuarit me sytë nga rrënojat: Kam humbur 11 familjarë

Tërmeti i fuqishëm/ Të mbijetuarit me sytë nga

Alkan Ozhan, një banor i Adanase në  Turqi, qytet ky që u godit rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i një  dite më parë. Teksa po vëzhgon nga afër punën e ekipit të  kërkum shpëtimit në rrenojat e një pallati, ai rrefen se  ka humbur 11 pjesëtarë të famijes, duke përfshirë nënën dhe babain e tij.

“Djali i kushëririt tim, mami dhe babi, daja, gruaja, nipi. Të gjithë. Ne po ndihemi shumë keq”

Ai deklaroi se vetëm në atë banesë të shembur janë gjetur rreth 50 trupa të pajetë.

“Ndërtesat u rrëzuan – shumë njerëz vdiqën. Këtu, thuajse 45-50 njerëz humben jetën, ju po e shihni. Disa prej tyre arritën të shpetojnë, por prap 50 njerëz nuk arritën të mbijetojnë. “

Lëkundjet e forta sizmike kanë rrezuar mijëra ndërtesa. Ekipet e shpëtimit kjanë në terren për të gjetur sa  më shumë të mbijetuar, por përpjekjet e tyre po veshtirësohen nga temperaturat nën zero dhe nga pasgoditjet. Turqia ka vendosur më shumë se 24,400 personel kërkim-shpëtimi në zonën e tërmetit, teksa mijëra vullnetarë u janë bashkuar atyre.