BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x
BREAKING NEWS

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj rivalit të Ervis Martinaj ku mbeti e vrarë banakierja në "Don Bosko" (emri)

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së në gjyqin e Mediut

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së
x

Bota

Tragjike/ 16-vjeçari humbet kontrollin e makinës, përplas për vdekje 5 fëmijë

Tragjike/ 16-vjeçari humbet kontrollin e makinës, përplas

Pesë fëmijë kanë humbur jetën në një aksident pasi një automjet doli nga një autostradë në Westchester, Nju Jork, sipas zyrtarëve.

Viktimat, katër djem dhe një vajzë, ishin të moshës nga 8 deri në 17 vjeç, sipas një njoftimi për lajmet nga Siguria Publike e Qarkut Westchester.

Nissan Rogue me të cilin po udhëtonin fëmijët, goditi një pemë dhe mori flakë pasi doli nga lumi Hutchinson Parkway pranë daljes së rrugës Mamaroneck në Scarsdale rreth orës 12:20 të mëngjesit të së dielës, thonë zyrtarët.

Një djalë 9-vjeçar i mbijetoi aksidentit, sipas autoriteteve.

Hetuesit besojnë se një 16-vjeçar po drejtonte makinën, sipas njoftimit. Asnjë automjet tjetër nuk u përfshi në aksident. Viktimat janë nga Connecticut, tha policia. Identifikimi i tyre do të bëhet i ditur pasi të njoftohen të afërmit.

Rrethanat e plota të aksidentit mbeten nën hetim nga Departamenti i Policisë së Qarkut Westchester.