BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Bota

Tragjike/ Anija përplaset me motobarkën, dy viktima dhe 5 të zhdukur

Tragjike/ Anija përplaset me motobarkën, dy viktima dhe 5 të

Dy persona humbën jetën dhe pesë rezultojnë të zhdukur kur një anije dhe një varkë u përplasën në Danub pranë qytetit hungarez të Veroca, rreth 50 kilometra në veri të Budapestit, tha policia.

Policia hungareze ka marrë një telefonatë të shtunën vonë se një burrë me lëndime në kokë është gjetur në bregun e Danubit afër Veroces, pas së cilës trupat e një burri dhe një gruaje janë gjetur në breg aty pranë, raporton “AP”.

Sipas portalit index.hu, një kryqëzor dhe një motobarkë janë përplasur.

Policia deklaroi se ka konstatuar se në zonën e aksidentit ndodhej në atë moment një kryqëzor, i cili u ndalua me dëmtime pranë Komaromit, më shumë se 80 kilometra në rrjedhën e sipërme.

Sipas televizionit publik hungarez, një anije hoteli zvicerane me gjatësi 109 metra, e cila mund të strehojë 110 persona, ndodhej në zonën e aksidentit në momentin e përplasjes dhe nuk ka të lënduar.

Sipas informacioneve jozyrtare, nga pasagjerët nuk ka të lënduar, por ekipet e shpëtimit dhe të tjera po punojnë ende në vendngjarje.

Varkat me motor dhe dronët janë në kërkim të të zhdukurve.