BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Bota

Tragjike/ Shpërthen fabrika e fishekzjarreve, raportohet numri i viktimave

Tragjike/ Shpërthen fabrika e fishekzjarreve, raportohet numri i viktimave

Të paktën tetë persona u vranë dhe 16 të tjerë u plagosën, disa në gjendje të rëndë, në një shpërthim në fabrikë fishekzjarre në shtetin jugor të Indisë, Tamil Nadu. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një zjarri që shpërtheu në rrethana të paqarta në fabrikë dhe u përhap me shpejtësi për shkak të lëndëve të para të ndezshme. Fabrika e fishekzjarrëve ndodhet në komunitetin Kuruvimalai, rreth 80 kilometra në jugperëndim të portit Chennai (ose Madras).

"Pesë persona u vranë menjëherë dhe tre të tjerë u dorëzuan nga plagët e tyre pasi u transferuan në një spital në shpërthimin që ndodhi sot në një fabrikë fishekzjarre në rrethin Kuruvimalai," tha një zyrtar lokal.

Numri i të vdekurve mund të rritet pasi disa nga të plagosurit janë në gjendje kritike. Në momentin e shpërthimit, llogaritet se në zonën e fabrikës ndodheshin të paktën 25 persona.