BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Bota

"Tregoni vetëpërmbajtje", Rusia thirrje Iranit dhe Izraelit: Problemet të zgjidhen me mjete politike

"Tregoni vetëpërmbajtje", Rusia thirrje Iranit dhe Izraelit:

Rusia u bën thirrje të gjitha palëve që të “tregojnë vetëpërmbajtje” dhe “të shprehin shqetësimin” për përshkallëzimin e mëtejshëm pasi Irani lëshoi ??raketa dhe drone në Izrael gjatë natës.

“Ne po llogarisim në shtetet e rajonit që problemet ekzistuese t’i zgjidhin me mjete politike dhe diplomatike”, thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme.

Moska shtoi se ka paralajmëruar shumë herë se Këshilli i Sigurimit i OKB-së nuk ishte në gjendje t’i përgjigjej “në mënyrë adekuate” një sulmi ndaj një konsullate iraniane në Siri, e cila vrau shtatë oficerë nga Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike, duke përfshirë komandantë të lartë.

Ai vjen pasi Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca kundërshtuan një deklaratë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të hartuar nga Rusia që do të dënonte një sulm në kompleksin e ambasadës së Iranit në Siri.

Irani akuzoi Izraelin për kryerjen e atij sulmi, por Izraeli ka thënë se nuk komenton raportet e huaja.