BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Tronditëse/ Gruaja fshehu të dashurin në dollap, babë e bir dhunojnë për vdekje 39-vjeçarin

Tronditëse/ Gruaja fshehu të dashurin në dollap, babë e bir

Një baba i ndarë nga gruaja ka gjetur të dashurin e saj të ri të fshehur në dollapin e shtëpisë dhe me ndihmën e të birit e rrahën atë për vdekje, u tha sot në gjyqin e çështjes në Britani.

49 vjeçari Wayne Peckham, dhe i biri Riley Peckham, 23 vjeç, sulmuan 39 vjeçarin Matthew Rodwell, pak pasi ai kishte thirrur numrin e emergjencës 999 për të kërkuar ndihmë.

Zoti Rodwell kishte goditur shumë herë me shkelma e grushte viktimën në shtëpinë e familjes në Norfolk. Në veri të Britanisë, por të dy të akuzuarit mohojnë vrasjen.

Në gjykatën e Norwich u tha se Rodwell kishte qenë në një lidhje me gruan e Wayne pas ndarjes së tyre, dhe ishte në shtëpinë e saj më 23 janar të vitit të shkuar.

Prokurorja Riel Karmy-Jones KC tha se Rodwell ishte i tmerruar se do të zbulohej në shtëpi nga Riley e Wayne prandaj ishte fshehur në një dollap kur ata trokitën në derë rreth orës 20.00 të mbrëmjes.

Gruaja kishte thënë: “Matthew është fshehur në dollapin lart në dhomë dhe telefonoi policinë”.

Prokurori tha se Rodwell kishte shprehur gjatë telefonatës, tmerr për atë që mund t’i ndodhte në duar të babë e bir”.

Në gjykatë u tha se zonja Peckham i kishte hapur derën djalit të saj Riley i cili kishte parë këpucët e Rodwell dhe e kishte gjetur atë të fshehur në dollap dhe kishte thirrur: “Qenka këtu!”

Në këtë moment Wayne Peckham kishte hyrë në shtëpi megjithëse zonja Peckham tentonte ta ndalonte.

Më tej prokurorja Karmy-Jones tha se pasi kishte zbuluar vendin e fshehjes së Rodwell, Riley ishte dëgjuar të thoshte: “Tani do të vdesësh, do të vdesësh!”

Zonja Peckham tha se kishte dëgjuar përleshjen në katin e sipërm dhe kishte tentuar të ndalonte bashkëshortin të ngjitej.

Por Wayne Peckham kishte kaluar pas gruas së tij që bllokonte shkallët, për të arritur në vendin ku i biri Riley po përleshej me Rodwell.

Prokurorja Karmy-Jones said: “Ajo nuk mund të shihte atë që po ndodhte pasi u rrëzua kur i shoqi e shtyu për të kaluar”.

Wayne Peckham kishte goditur me shkelma e grushte Rodwell në trup e në fytyrë, megjithëse zonja Peckham ishte përpjekur ta ndalonte duke u vendosur me trup mes palëve në luftim.

Autopsia tha se rrjedhimisht Rodwell kishte vdekur si rezultat i mbytjes.

Policia që mbërriti në shtëpi në ora 8.05 kishin dëgjuar ulërima nga brenda.

Bashkëshorti i Kerry dhe i biri Riley u ndaluan menjëherë.

Në gjykatë u tha se zonja Peckham kishte nisur të jetonte me Rodwell pasi i kishte dhënë fund lidhjes së trazuar me bashkëshortin, baba i tre fëmijëve të saj, për të cilin thotë se ishte “tepër kontrollues”.

Wayne Peckham e Riley Peckham mohojnë akuzat e vrasjet dhe sulmit fizik në incidentin e rëndë të janarit 2022.

Prokurorja Karmy-Jones tha se dy të akuzuarit kishin vepruar në bashkëpunim për të marrë hak.