BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Tronditëse/ U rrëzua duke bërë selfie në një majë mali, humb jetën 18-vjeçari

Tronditëse/ U rrëzua duke bërë selfie në një

SHBA- Një adoleshent vdiq në një aksident të frikshëm ndërsa pozonte për një foto në një shpat mali. Fynley Jones, 18 vjeç, ishte duke ecur me shokët e shkollës kur ata u ndalën për të bërë selfie në majën e malit Pen-Pych. Ai ka humbur ekuilibrin dhe është rrëzuar, teksa hsokët e vetë kanë qenë vetë dëshmitarë të skenës tronditëse. Mjekët luftuan për të shpëtuar adoleshentin, por ai vdiq nga plagët e marra.

Një ekzaminim pas vdekjes zbuloi se Fynley, i cili pëlqente alpinizmin, sërfin dhe skateboarding u zbulua se ai kishte marrë një dëmtim të rëndë në kokë, çka ka shkaktuar vdekjen e menjëherëshme të tij, shkruan BBC.

Ndihmës mjekja ligjore Rachel Knight tha: "Fynley kishte qenë së bashku me një grup shokësh të shkollës, duke bërë fotografi në majë të malit. Fynley vendosi të pozonte për fotografi në një parvaz që ishte e pasigurt, dhe fatkeqësisht, ai humbi këmbën dhe u rrëzua. Rënia ishte një rënie e konsiderueshme dhe Fynley pësoi lëndime fatale”.

Studenti i nivelit A, nga Pentre do të fillonte studimet në Inteligjencën Artificiale dhe Robotikë në Universitetin Aberystëyth, por duket se fati parashikoi një fund tragjik për të.