BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x

Bota

Trump më keq se Biden, pas Melanias ngatërron emrin e presidentit me...

Trump më keq se Biden, pas Melanias ngatërron emrin e presidentit

Donald Trump ngatërroi Barack Obamën për Joe Biden në një tubim në Virxhinia të shtunën, duke shkaktuar pyetje të mëtejshme në lidhje me moshën e kandidatit të mundshëm republikan për president që ka bërë një sërë gafash të tilla.

Ngatërresa gjithashtu vjen në një kohë shqetësimesh të ngjashme për Biden. Me respektivisht 77 dhe 81 vjeç, Trump dhe Biden janë njerëzit më të vjetër që kanë kandiduar për presidencën në historinë e SHBA.

“Putini ka aq pak respekt për Obamën, saqë ai ka filluar të flasë rreth armëve bërthamore. Ju e keni dëgjuar atë, ka filluar të flasë për armë bërthamore sot”, tha Trump, të shtunën mbrëma në Richmond.

Thuhet se turma heshti ndërsa Trump iu referua Obamës, i cili u largua nga detyra më shumë se shtatë vjet më parë.

Është hera e tretë që Trump bën gabimin në gjashtë muajt e fundit.

Gafat e tjera të ish-presidentit amerikan përfshijnë ngatërrimin e rivales së tij republikane Nikki Haley me ish-kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi.

Gabimi i Trump erdhi një ditë pasi Biden, ngatërroi dy herë Ukrainën dhe Gazën, ndërsa njoftoi se SHBA do të dërgonte furnizime humanitare për palestinezët në Gaza, të cilët po vdesin nga uria për shkak të bombardimeve dhe bllokadave izraelite.