BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Bota

Trupat e NATO-s mund të futen në Ukrainë/ Aleati i Putinit "shuplakë" Macronit: Po përpiqet të ndezë Luftën e Tretë Botërore

Trupat e NATO-s mund të futen në Ukrainë/ Aleati i Putinit

Nëse Emmanuel Macron dërgon trupa në Ukrainë, ata do të kenë të njëjtin përfundim si ushtria e Napoleon Bonapartit, pushtimi i të cilit në 1812 në Rusi përfundoi me vdekje dhe disfatë, ka paralajmëruar një aleat i Vladimir Putinit.

Vyacheslav Volodin, kryetari i Dumës së Shtetit, sulmoi presidentin francez pasi ai refuzoi të përjashtonte mundësinë e vendosjes së trupave në terren në Ukrainë të hënën.

Molodin tha se Macron dukej se e shihte veten si Napoleoni dhe e paralajmëroi atë të mos ndiqte gjurmët e perandorit francez.

“Për të ruajtur pushtetin e tij personal, Macron nuk mund të mendonte asgjë më të mirë se sa të ndezte një Luftë të Tretë Botërore.

Iniciativat e tij po bëhen të rrezikshme për qytetarët e Francës,” tha Volodin.

“Përpara se të bënte deklarata të tilla, do të ishte e drejtë që Macron të kujtonte se si përfundoi për Napoleonin dhe ushtarët e tij, më shumë se 600,000 prej të cilëve mbetën të shtrirë në tokë të lagësht”.

Çfarë ndodhi në pushtimin e Rusisë nga Napoleoni në 1812?

Pushtimi i Rusisë nga Napoleoni në 1812 bëri përparim të shpejtë fillimisht dhe pushtoi Moskën.

Por taktikat ruse e detyruan Grande Armee-n e tij në një tërheqje të gjatë dhe qindra mijëra njerëz të tij vdiqën si pasojë e sëmundjeve, urisë dhe të ftohtit.