BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

"Udhëheqja duhet të largohet", Orban hap 'fuqishëm' fushatën për zgjedhjet e BE-së: Të pushtojmë Brukselin

"Udhëheqja duhet të largohet", Orban hap

Kryeministri hungarez, Viktor Orban, të premten pikturoi një tablo të zymtë të një Evrope që shkon në prag të konfliktit të armatosur, në një fjalim teksa po hapte fushatën e partisë së tij për zgjedhjet e Bashkimit Evropian.

Ndërsa po fliste para anëtarëve të partisë së tij Fidesz, lideri populist i krahut të djathtë këmbënguli se liderët evropianë i kanë bërë vendet e tyre pjesëmarrëse aktive në luftën në Ukrainë dhe kërkoi një ndryshim të udhëheqjes në BE. 

“Udhëheqja në Bruksel duhet të largohet. Nuk meriton një shans tjetër. Duhet të ketë ndryshim në Bruksel. Kjo nuk do të ndodhë vetvetiu. Ne duhet ta bëjmë atë. Ne duhet të pushtojmë Brukselin”, ka thënë Orbani.

Fjalimi i Orban, i cili zgjati rreth 15 minuta, u mbështet shumë në temat për të cilat ai ka bërë fushatë për vite me radhë një refuzim i imigrimit, armiqësi ndaj të drejtave të LGBTQ+ dhe pretendimet se BE-ja është bërë një forcë shtypëse në Evropë.