BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Bota

Ukraina “gjunjëzon” Rusinë, rafineritë e naftës po shkatërrohen një nga një nga sulmet masive me dronë, ja rekordi që theu Kievi

Ukraina “gjunjëzon” Rusinë, rafineritë e naftës

Rusia duket se po pëson disfata të njëpasnjëshme nga sulmet e befasishme ruse. Imazhet satelitore të marra ekskluzivisht nga “CNN” tregojnë tre avionë ushtarakë rusë të shkatërruar dhe ndërtesa të dëmtuara të mërkurën në bazën ajrore Belbek në qytetin port të pushtuar të Sevastopolit.Humbjet vijnë pas dy ditësh sulmesh nga ukrainasit në Sevastopol në Krime, të aneksuar nga Rusia në 2014. Në imazhet e marra nga kompania amerikane e imazheve satelitore BlackSky dhe kompania e teknologjisë hapësinore Maxar, dy avionë të djegur mund të shihen në linjën kryesore të fluturimit në Belbek, si dhe një i tretë i parkuar në një argjinaturë mbrojtëse. Imazhet satelitore tregojnë gjithashtu një ndërtesë të shkatërruar aty pranë dhe një tjetër që pësoi dëme të konsiderueshme. Po ashtu, dje ka pasur një sulm masiv natën në Sevastopol dhe Balaklava, me dronë dhe raketa që shkaktuan ndërprerje të pjesshme, sipas raportimeve të mediave ukrainase. Një sulm i ngjashëm u nis edhe në rafinerinë dhe portin e Novorossiysk. Sërish sipas të njëjtave burime, edhe në këtë rast dronët dhe raketat do të kishin shkaktuar zjarre dhe ndërprerje të furnizimit me energji. Më pas, në Tuapse, një zjarr shpërtheu në një rafineri për shkak të një sulmi nate të kryer nga Ukraina me përdorimin e dronëve, që thuhet se ishin rreth 80 të tillë. Në internet janë shfaqur disa video të zjarrit dhe kolonës së tymit të zi që del nga uzina.Porti rus i Novorossiysk në Detin e Zi dhe Sevastopoli në Krime u sulmuan gjithashtu në një sulm ajror masiv që Ministria Ruse e Mbrojtjes tha se përfshinte të paktën njëqind drone. Forcat e Kievit kanë shtuar sulmet e tyre ndaj rafinerive ruse këtë vit.