BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Bota

Video/ Tmerr në teleferikun e mbushur plot me turistë, raportohet për viktima, ja momenti kur...

Video/ Tmerr në teleferikun e mbushur plot me turistë, raportohet

Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë teleferiku u përplas me një shtyllë të thyer dhe u hap. Ngjarja ndodhi në jug të Turqisë. Pasagjerët ranë në tokë pas përplasjes të së premtes në mbrëmje, pasi shtylla mbështetëse u shemb pranë Antalias.

I gjithë sistemi i teleferikut u bllokua ndërsa punonjësit e urgjencës u përpoqën të evakuonin pasagjerët e bllokuar. Një hetim për aksidentin është hapur, tha ministria e drejtësisë. Sipas agjencisë turke të menaxhimit të fatkeqësive dhe emergjencave, gjithsej 128 pasagjerë u shpëtuan nga 16 teleferikët të premten mbrëma në lagjen “Konyaalt?” të Antalias.

Por, zyrtarët thanë se 43 pasagjerë mbetën të bllokuar deri të shtunën në mëngjes. Shtatë helikopterë dhe më shumë se 500 shpëtimtarë, përfshirë alpinistë specialistë, mbetën në vendngjarje të shtunën, tha Ministria e Brendshme turke në një postim në mediat sociale.

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë Dr Fahrettin Koca gjithashtu bëri nderimet e tij në X.

“Zoti e mëshiroftë qytetarin tonë që humbi jetën në aksident”, tha ai. “I uroj shërim të shpejtë të plagosurve tanë dhe shërim të shpejtë”, shtoi ai. Teleferiku drejtohet nga Bashkia Metropolitane e Antalias dhe transporton turistët nga plazhi Konyaalti në një restorant dhe platformë shikimi në majën e majës 618 m në Tunektepe. Sipas informacioneve në faqen e saj, teleferiku ka 36 kabina me një kapacitet prej gjashtë personash secila.