BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Bota

Vrau të dashurën ditën e Shën Valentinit, merret vendimi për sportistin

Vrau të dashurën ditën e Shën Valentinit, merret vendimi

Oscar Pistorius, ish-paraolimpistit që vrau të dashurën e tij Reeva Steenkamp, ??iu mohua lirimi me kusht në Afrikën e Jugut. 36-vjeçari kishte kërkuar lirimin e parakohshëm 10 vjet pasi vrau të dashurën për Ditën e Shën Valentinit, por autoritetet e burgut thanë se ai nuk kishte vuajtur mjaftueshëm kohë dhe ata do ta shqyrtonin çështjen përsëri vitin e ardhshëm.


Prindërit e zonjës Steenkamp e mirëpritën vendimin, por megjithatë thanë se nuk ishte një shkak për festime.


“Na mungon tmerrësisht Reeva dhe do ta bëjmë këtë për pjesën tjetër të jetës sonë. Ne besojmë në drejtësi dhe shpresojmë që ajo të vazhdojë të mbizotërojë,” thuhet në një deklaratë të familjes.

Gjashtë herë fituesi i medaljes së artë paraolimpike ka shprehur pendimin e tij të thellë për vrasjen e të dashurës së tij në vitin 2013, por vazhdon të thotë se ai e qëlloi gabimisht, duke besuar se ajo ishte një grabitëse.

“Unë nuk besoj se Oscar është penduar ose i rehabilituar,” tha June Steenkamp, ??nëna e Reeva, përpara se të shfaqej në seancën dëgjimore në burgun Atteridgeville, një strukturë e sigurisë së ulët jashtë qytetit të Pretoria.

Sipas BBc, të burgosurit kanë të drejtë për lirim me kusht në Afrikën e Jugut pasi kanë vuajtur gjysmën e dënimit. Korrespondentët thonë se konfuzioni në lidhje me kohën e dënimit të tij vjen pasi ai u dënua dy herë dhe kaloi kohë në arrest shtëpiak.

Pistorius fillimisht u shpall fajtor për vrasje aksidentale, por në apel nga prokurori ai u dënua për vrasje me dashje, me arsyetimin se ai duhet të kishte ditur veprimet e tij të qëllonte tre herë përmes një dere të mbyllur të banjës në shtëpinë e tij në Pretoria do të çonte në vdekjen e kujtdo që ishte në anën tjetër.