BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x
BREAKING NEWS

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda tre vitesh, fluturime edhe në linjat transatlantike, flet drejtori i “TIA” dhe zbulon se “Kastrati Group” do të investojë 60 milione euro vetëm gjatë vitit 2024

Aeroporti i Rinasit do të arrijë 10 milionë pasagjerë brenda
x
BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x

Rajoni

Zbuloi përgjimin e rrezikshëm të presidentit serb, kush është Tomislav Radovanoviç, kreu i ri i BIA-s që zëvendëson Vulin

Zbuloi përgjimin e rrezikshëm të presidentit serb, kush

Largimi i Aleksandër Vulin nga posti i drejtorit të BIA-s nrgiti menjëherë pikëpyetjen, por edhe frikën se kush do të ishte i radhës. Dhe përgjigja ka ardhur dje. Në vendin e tij është emëruar Tomislav Radovanoviç, ish-shefi i Shërbimit për Metodat Speciale të Hetimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Radovanoviç ka qenë pjesëtar i MPB-së së Serbisë, ndërsa për shumë vite ka qenë komandant i Njësisë për Intervenim të Policisë së Beogradit. Ai kaloi një kohë edhe në Francë si atashe policie, pas së cilës u emërua shef i Shërbimit për Metodat Speciale të Hetimit në departamentin e policisë kriminale. Nga ai vend shkoi në BIA, në postin e shefit të teknologjisë. Për trimërinë e tij në zgjidhjen e situatës së pengjeve është vlerësuar me "Medaljen e guximit - Millosh Obiliç" - shkalla e dytë, ndërsa Sindikata e Policisë së Serbisë ia ka dhuruar edhe pllakën e artë "Oficer i mirë". Në vitin 2021, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se Tomislav Radovanoviç zbuloi një komplot në Ministrinë e Punëve të Brendshme kundër tij, duke rezultuar se një grup kishte punuar për të mbledhur informacione për të dhe familjen e tij. Ai gjithashtu tha se nuk e besoi menjëherë, pasi nuk donte të ishte paranojak. “Unë nuk i besova askujt dhe i kërkova Radovanoviçit të më mbështeste me prova, nuk i besoja as vëllait tim. E kanë bërë për të më detyruar të fshihem”, tha në atë kohë Vuçiç. Vetë Radovanoviç asokohe tha se ishte "i bindur" se ekzistonte një strukturë paralele në MPB "me njerëz të përzgjedhur saktësisht". Radovanoviç u bë në krye të BIA-s pasi Aleksandër Vulin, paraardhësi i tij në këtë pozitë, i sanksionuar nga SHBA, dha dorëheqjen më 3 nëntor të këtij viti.