BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Bota

Zelensky bisedë telefonike me Macron, zbardhet tema e diskutimit

Zelensky bisedë telefonike me Macron, zbardhet tema e diskutimit

Presidentët e Francës dhe Ukrainës Emmanuel Macron dhe Volodymyr Zelensky diskutuan sot situatën në front dhe ” nevojat e Ukrainës” për armë dhe municione.

“Ne folëm për situatën në fushën e betejës dhe nevojat e mbrojtjes së Ukrainës, të cilat përfshijnë dronë, armë dhe municione artilerie, sisteme të luftës elektronike dhe sisteme kundërajrore”, shkroi Zelensky.

Ai e përshkroi bisedën telefonike me Macron si “shumë pozitive dhe të qartë”, duke falënderuar Francën për “mbështetjen e palëkundur”.

Elysee konfirmoi se të dy udhëheqësit diskutuan “zhvillimin e situatës në terren dhe nevojat e Ukrainës”.

“Presidenti i Republikës përsëriti vendosmërinë e Francës për të ofruar të gjithë mbështetjen e nevojshme, në një nivel afatgjatë dhe me të gjithë partnerët e saj, për të dështuar luftën e Rusisë”, sipas të njëjtit burim.

Të dy presidentët diskutuan gjithashtu marrëveshjen dypalëshe të mbrojtjes që Franca dhe Ukraina synojnë të përfundojnë së shpejti, duke marrë si shembull atë të lidhur së fundmi nga Kievi me Mbretërinë e Bashkuar.

 

Më të lexuarat