BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

“Zien” Lindja e Mesme, SHBA zë në befasi grupin Houthi, shkatërron raketat, ja detajet nga operacioni ushtarak

“Zien” Lindja e Mesme, SHBA zë në befasi grupin Houthi,

Lindja e Mesme po zien. Pas fillimit të operacionit ushtarak izraelit në Rripin e Gazës, ato grupe të armatosura që janë pjesë e boshtit të rezistencës në Tel Aviv u aktivizuan, duke përfshirë Hezbollahun libanez dhe Houthis, të cilët vazhdojnë të përfaqësojnë një kërcënim për trafikun tregtar në Deti i Kuq. Vetëm dje u bë e ditur se militantët pro-iranianë jemenas Houthi kanë dëmtuar katër kabllo nëndetëse. Dëmet në aktivitetet e komunikimit vlerësohen të jenë të konsiderueshme, por jo kritike. Sipas vlerësimeve, riparimi i një numri kaq të madh kabllosh nënujore mund të zgjasë shumë. Kështu, kompanitë e telekomit do të detyrohen të kërkojnë kompani të gatshme të kryejnë punën e riparimit dhe ndoshta t'u paguajnë atyre një premium rreziku të lartë. Ndërkohë Perëndimi po përpiqet të reagojë dhe të bllokojë sulmet e rebelëve.Forcat amerikane shkatërruan tre dronë detarë, dy raketa të lëvizshme kundër anijeve dhe një dron ajror Houthi në një sulm "në vetëmbrojtje", pasi dronët dhe raketat detare ishin "gati për nisje drejt Detit të Kuq" dhe droni u gjet "mbi" pellgun ujor. Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara (Centcom) e raporton këtë në “X”. Dronët dhe raketat detare, vazhdon Centcom, "u identifikuan në zonat e Jemenit të kontrolluara nga Houthis dhe droni ajror mbi Detin e Kuq". Forcat amerikane më pas "përcaktuan se ato përbënin një kërcënim të menjëhershëm për anijet tregtare dhe anijet e marinës amerikane në rajon. Këto veprime ndërmerren për të mbrojtur lirinë e lundrimit, dhe për t'i bërë ujërat ndërkombëtare më të sigurta për anijet marinare dhe detare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, lojtar tepër aktiv në këtë rajon.