BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Ekonomia

Edi Rama në delir: Ekselenca franceze po mbërrin me investime në Shqipëri

Edi Rama në delir: Ekselenca franceze po mbërrin me investime në

Kryeministri Edi Rama deklaroi dje se ekselenca franceze po mbërrin në Shqipëri dhe tani kemi një horizont të ri të punës së përbashkët ku kanë nisur investime të mëdha për dy parqet fotovoltaike të rajonit. Në deklaratën e përbashkët për shtyp me Presidentin Macron nga Pallati Elysee, Rama e falënderoi po ashtu Presidentin për vizitën në Shqipëri. “Përtej sensit historik të vizitës ka pasur një vijim që na ka prekur dhe na ka habitur shumë. Janë gjëra që po ndodhin, ka projekte, ka gjëra që po marrin formë. Është ekselenca franceze që po mbërrin në Shqipëri dhe tani kemi një horizont të ri të punës së përbashkët ku kanë nisur investime të mëdha për dy parqet fotovoltaike të rajonit. Është gjithashtu ‘Fouquet’ që nënshkroi kontratën e parë dhe që do të hapë dyert e një sistemi të mikpritjes franceze në bregdetin e Shqipërisë. Është shkolla 42 që po hap dyert e saj falë mbështetjes tuaj dhe personalitetit vërtetë të jashtëzakonshme”, tha Rama. Kryeministri shprehu bindjen se do të bëhet më shumë. “Sot ishin me Unionin e Sipërmarrësve të Francës, ku ka shumë interes në shumë drejtime dhe do të presim me krahë hapur gjithçka vjen nga Franca. Kur Franca mbërrin nuk është thjesht çështje parash, është çështje njohjeje, kulture, diturie. Të kesh më shumë Francë në Shqipëri do të thotë të kesh më shumë burime njerëzore dhe mënyrë për të kuptuar botën dhe Europën. Jemi profrancezë sepse kjo do të thotë të jesh etaloni i qenies proevropiane. Kjo do të thotë të jesh për Europën e së ardhmes me disa vlera që janë në zemër të Francës dhe Franca i rrezaton në mbarë botën”, nënvizoi Rama.

Më të lexuarat