BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Ekonomia

Ministrja Anila Denaj: Bashkëpunim me PNUD për avancimin e sektorit bujqësor

Ministrja Anila Denaj: Bashkëpunim me PNUD për avancimin e sektorit

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj priti sot në një takim përfaqësuesen e PNUD, Monica Merino.

Në takim u diskutua rreth projekteve të mundshme për zhvillimin e zinxhirëve të vlerës në sektorin bujqësor të Shqipërisë.

Denaj bëri të ditur se, biseda u përqendrua në strategjitë dhe ndërhyrjet e nevojshme për të ndihmuar fermerët shqiptarë në arritjen e standardeve të kërkuara për të konkurruar në tregjet elitare.

“Kjo përfshiu diskutime mbi trajnimet, teknologjinë, dhe mbështetjen financiare si mjete kyçe për përmirësimin e cilësisë së prodhimeve bujqësore dhe rritjen e konkurrueshmërisë në nivel ndërkombëtar”, u shpreh Denaj.

“Takimi shënoi një hap të rëndësishëm drejt bashkëpunimit të thelluar mes qeverisë shqiptare dhe PNUD-it, për avancimin e sektorit bujqësor dhe zhvillimin rural, si dhe vijimin e punës për arritjen e Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm”, theksoi ministrja Denaj në një postim në rrjetet sociale.