BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Ekonomia

Ministrja Anila Denaj: Bujqësia shqiptare do të përfitojë nga përvoja turke në modelin e sigurimit në bujqësi

Ministrja Anila Denaj: Bujqësia shqiptare do të përfitojë

Bujqësia shqiptare do të përfitojë nga përvoja turke në modelin e sigurimit në bujqësi. Kështu u shpreh, ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj, pas nënshkrimit të memorandumit të mirëkuptimit mes dy vendeve në fushën e Bujqësisë, në Ankara, ku ishte pjesë e delegacionit shqiptar të kryesuar nga Kryeministri Edi Rama, në takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy qeverive. “Modeli i sigurimit në bujqësi, është një projekt i cili do të gjejë bashkëpunim të mëtejshëm me qeverinë turke, për një bujqësi më të fortë përballë vështirësive klimatike dhe për të lehtësuar aksesin në financë për sigurimin e prodhimit bujqësor për fermerët tanë. Ne do të vijojmë punën për forcimin e marrëdhënieve të shkëlqyera tregtare Shqipëri-Turqi, dhe rritjen e eksporteve bujqësore made in Albania drejt tregjeve të Turqisë”, deklaroi ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj.

Më të lexuarat