BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Ekonomia

Ministrja Anila Denaj: Shërbime cilësore dhe efikase për sektorin e bujqësisë

Ministrja Anila Denaj: Shërbime cilësore dhe efikase për sektorin

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj zhvilloi dje një takim me punonjës të kësaj ministrie, ku u shpreh se “nevojitet që të gjithë bashkë të jemi energjikë dhe të përkushtuar për të ofruar shërbime cilësore dhe efikase për sektorin në tërësi”. Denaj theksoi se MBZHR është gjithmonë e gatshme dhe do të mirëpresë kontributin e profesionistëve të gjeneratës së re. “Ndërsa punojmë për të rritur kapacitetet dhe fuqinë zhvilluese për blegtorët, fermerët, eksportet bujqësore, agroturizmin, akuakulturën dhe infrastrukturën e bujqësisë, nevojitet që të gjithë bashkë të jemi energjikë dhe të përkushtuar për të ofruar shërbime cilësore dhe efikase për sektorin në tërësi”, tha Denaj. Ministrja Denaj u shpreh se “vetëm kjo nuk mjafton, prandaj Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural është gjithmonë e gatshme dhe do të mirëpresë kontributin e profesionistëve të gjeneratës së re, të cilët do të duhet të adaptojnë politikat tona në epokën kur teknologjia po ecën me hapa gjigantë”. “Zhvillojmë bujqësinë bashkërisht. Bujqësia është e të gjithëve, është e Shqipërisë”, tha Denaj.

 

 

 

Më të lexuarat