BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Ekonomia

Mungesa e bashkëpunimit nga bizneset, Zyra Rajonale e Punësimit në Shkodër ngre shqetësimin: Nuk sjellin ofertat e punës

Mungesa e bashkëpunimit nga bizneset, Zyra Rajonale e Punësimit

Zyra Rajonale e Punësimit në Shkodër ka në fokus nxitjen e punësimit kryesisht tek të rinjtë, mirëpo bizneset nuk janë aq bashkëpunuese në këtë drejtim.

Në vend që këta të fundit të paraqiten pranë zyrës së punës ndodh e kundërta ku specialistët e zyrës së punësimit shkojnë vetë ato te bizneset për t’i ofruar ofertat e punës.

Drejtorja e Zyrës së Punës në Shkodër Rozafa Zmijani i kërkon bizneseve që të bëjnë hapin e të bashkëpunojnë me institucionet shtetërore.

“Kemi një numër të lartë personash që po adresojnë drejt kurseve, si në kuzhinë, picajol apo te tjera. Kam krijuar ditë të hapura si zyrë ku bizneset të vijnë dhe të shohin vetë rekrutimet në zyrën e punës në profilet që ata duan. Duhet të bashkëpunojnë me instritucionet”, tha Zmijani.

Sic bëhet e ditur nga drejtorja Zmijani në Zyrën e Punës në Shkodër, kërkesat më të mëdha për të kërkuar një punë vijnë nga meshkujt.

Më të lexuarat