BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Ekonomia

"Organizimi i rëndësishëm që zëri ynë të dëgjohet", eksperti i njohur ngre shqetësimin për grupet e interesit: Duhet të ketë dëgjesa reale dhe konkrete

"Organizimi i rëndësishëm që zëri ynë të

Edvin Prençe nga Shoqata Proeksport Albania në një intervistë televizive, duke komentuar për konsultimet me grupet e interesit u shpreh se duhet të ketë dëgjesa reale dhe konkrete me këto grupe.

Ai tha se në sektorin e fasonerive janë një grup i konsoliduar me një zë të vetëm dhe me ide të qarta për të ardhmen. Sipas tij organizimi është shumë i rëndësishëm që zëri i këtyre grupeve të dëgjohet.

"Mendoj që tashmë kemi arritur në një pikë që nuk ka kthim pas, tregu është konsoliduar me këtë kurs këmbimi, por nga ana tjetër po shoh se nuk është vetëm  eksportuesi që ka problematika por dhe prodhuesit vendas. Sa i përket konsultimit publik patjetër që nuk ka pasur dhe në ato momente kur ka pasur konsultim publik ndonjë forcim nga ana e këtyre grupeve.

Pra në fund të ditësh shohim  se mungesa e theksuar e bizneseve, mungesa e theksuar e personave për të qenë pjesë e këtyre grupeve të konsultimeve është pikërisht humbja e besimit dhe pikërisht humbja e asaj që në fund të ditës ata bëjnë si duan dhe si dinë ata prandaj shpresojmë që të ketë një kthim dhe të ketë dëgjim me grupet e interesit.

Në sektorin tonë për fat të mirë jemi një grupim i konsoliduar me një zë të vetëm dhe me ide  të qarta për të ardhmen. Mendoj se ka filluar të paktën duhet të shpresojmë se ka nisur një reflektim dhe një tërheqje mbrapa kur ata e shohin se kemi një insistim nga ana e grupeve të interesit. Organizimi është shumë i rëndësishëm që zëri ynë të dëgjohet.", tha Prençe.

Më të lexuarat