BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Ekonomia

Rama: Ambicia është që brenda vitit 2030 numri i turistëve të kapë shifrën 20 milionë

Rama: Ambicia është që brenda vitit 2030 numri i turistëve

Kryeministri Edi Rama, dje në fjalën e tij gjatë asamblesë së zgjeruar të Partisë Socialiste në Vlorë, foli edhe për turizmin. Ai u shpreh se ambicia është që brenda vitit 2030 numri i turistëve të kapë shifrën 20 milionë.“Dua të vë theksin tek disa të dhëna që janë të thjeshta, duke nisur nga fakti që Shqipëria këtë vit po shkon drejt shifrës 10 milionë turistë brenda vitit, e cila është një shifër shumë domethënëse për të gjithë atë që kemi mundur të ngremë deri më sot, pasi rritja e turizmit nuk është thjesht e lidhur me natyrën, natyra aty ka qenë edhe përpara, por është e lidhur me një zinxhir aktorësh dhe faktorësh.

Kjo shifër e këtij viti është domethënëse edhe për atë që vjen nesër. Nëse i bëjmë gjërat me këmbëngulje dhe durim, brenda vitit 2030 mund të arrijmë 20 milionë turistë. Dhe në mos më tepër akoma, por për të arritur këtë, duhet të bëjmë shumë më tepër akoma me të gjitha komponentët, që shtrihen që nga investimet publike, tek ato private, por edhe tek të gjitha kapacitetet etj, për rritjen e cilësisë së shërbimeve”, deklaroi Rama.