BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Ekonomia

Situata kaotike në vend, habit ekspertja e ekonomisë: Unë kam vendosur të përballem me regjimin, edhe po të jetë nevoja do të...

Situata kaotike në vend, habit ekspertja e ekonomisë: Unë kam

E ftuar në një program televiziv për të komentuar situatën në të cilën ndodhet Shqipëria në këtë 111 vjetor ishte ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj.

Shehaj është shprehur se në Shqipëri mungojnë elitat të cilat janë të vendosur që të reagojnë dhe të përballen me regjimin që është instaluar në vend.

"Një djalë ose një vajzë e re e cila kërkon të futet në politikë jo domosdoshmërisht është elitë. Unë po flas për njerëz që kanë marrë nga ky vend që janë shkolluar këtu kanë punuar në struktura shtetërore kanë një mundësi financiare që ti bëjnë ballë një regjimi. Unë e kam stakuar mendjen, do të ha bukë me djathë, rrugë tjetër nuk ka

Unë kam 6 vite që nuk punoj sepse do regjimi që të mos pun0j, do të shes dhe rreckën e fundit që kam në shtëpi, nuk kam dhe fëmijë që të kemi një barrë më të madhe në kurriz, por duhet ndarë mendja.

Njerëzit intelektual nuk duhet të gënjejë por të dalin në tv të japin argument sepse shohim në televizon individë që nuk thonë asgjë."